Pénzügy és számvitel alapszak – a verda motorja

Van, aki irányítani szeret, van, aki nagy dumás, mások folyton ötletelnek, de mi van azokkal, akik nem szeretnek annyira nyüzsögni, és inkább az elmélyült, alapos elemzésekben otthonosak?

Akik bár a banketten csak feszengenek, de az összefüggések meglátása gyerekjáték nekik, és már az óvodában is matekképlet volt a jelük? Nos, ahogyan az autó sem fog elindulni csupán attól, hogy fullos rajta a polír, a gazdasági és üzleti életnek is megvan a motorja, ez pedig a pénzügyes.

A pénzügy és számvitel alapszak a vállalatok, bankok pénzügyeibe, a tőzsdék működésébe vezet be. Persze nem elég jól érteni a szűk szakterületedhez, de mi rálátást biztosítunk a gazdálkodás és menedzsment, a marketing, a jogi és üzleti kommunikációs háttérre is, hogy egyben lásd a dolgok működését.

Jó-jó, de mi is van azzal a verdával meg a motorral? A pénzügyi folyamatok nyilvántartása, elemzése, a belső összefüggéseik megértése az ötletgyárosnak, vagy a nagy dumásnak lehetetlen küldetés lenne. Nem véletlenül nagy a kereslet a pénzügyi és számviteli ismeretekkel rendelkező, az összefüggéseket jól átlátó és a gyakorlatban is jól képzett szakemberek iránt – és itt jössz a képbe te. A precizitásod, lényeglátásod rengeteget ér majd a leendő cégednek, a szaktudás pedig, amit elsajátítasz nálunk, beizzítja a benned szunnyadó lóerőket!

Oké, megy a like. De miért pont a Neumannon tanuljak tovább?

• Mindenhol jó, de a legjobb itthon.
  • A legtöbb egyetem naprakész tudást kínál. Mi egy lépéssel előrébb járunk.
  • A tudás házhoz jön. Te miért mennél el innen?
  • A nagy egyetemi városok elég drágák. Amit ott kapnál, azt itt is megkaphatod.
  • Az ECO ösztöndíj (ezek mi vagyunk) egyedülálló az országban. Ha nem hiszed, guglizz rá!
  • A képzés rugalmas: ha szeretnéd, akár menet közben is szakot válthatsz.
  • Új helyzet, új barátok – ha közösséget keresel, irány a HK, irány a hallgatói mentorgárda.
  • Ha már hallgatóként szívesen „szakmáznál” csatlakozz az MKT NJE ifjúsági tagozatához
  • Duális képzés közgazdász szakon? Nem probléma... Kecskeméten ilyen is van! Tanulhatsz éjjel-nappal. De miért tennéd, ha emellett számtalan szórakozási, kulturális, sportolási lehetőséged is van nálunk?

Szóval, ha engem kérdezel, hogy miért, hadd kérdezzek vissza: miért ne?

Kíváncsi vagy a részletekre is? Gyere el december 12-én, 16 órakor kezdődő kecskeméti Nyílt napunkra! Tájékozódj, kérdezz, döntsél okosan - a részletes program itt érhető el.