EGYETEMI FÓRUM AZ NJE TUDOMÁNYOS TEVÉKENYSÉGEIRŐL

Október 7-én a Neumann János Egyetem mindhárom karának kutatói és a nemrég megalakult MNB Tudásközpont munkatársai közös szakmai fórumot tartottak, melynek során bemutatásra kerültek az egyetemünkön működő kutatóműhelyek és konkrét tudományos kutatások.

Izgalmas előadások hangzottak el a különböző szakterületek munkájáról, a tehetség-gondozásról illetve a tudomány-metria jelentőségéről is. A különböző ágazatokban dolgozó oktató-kutatók találkozása alkalmat adott újszerű megközelítések, lehetséges jövőbeli együttműködések tervezésére is.

Az MNB Tudásközpont elsősorban a Gazdaságtudományi Karhoz köthető pénzügyi, ökonometriai, gazdaságpolitikai, geopolitikai, városmarketing, gazdaságföldrajz és Eurázsia-kutatási témákkal tud részt venni a tudományos együttműködésekben. A találkozó ugyanakkor rávilágított, hogy az egymástól távolabb eső diszciplínák esetében is lehetségesek szinergikus kapcsolatok. Izgatottan várjuk a jövőbe mutató kooperációt!