Karunk oktatói is előadnak a holnap kezdődő Gyártás 2018 konferencián

A Kecskeméten megrendezésre kerülő nemzetközi tanácskozásnak a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kara ad otthont, s azon a GTK több oktatója is részt vesz majd egy-egy előadással.

Az ország egyik legnagyobb, a műszaki értelmiséget összefogó, tudományos, társadalmi szervezete, a Gépipari Tudományos Egyesület és Egyetemünk GAMF Műszaki és Informatikai Kara 2018. június 7.-án és 8.-án megrendezésre kerülő tanácskozásának középpontjában a hagyományos és új gyártási technológiák, a gyártási rendszerek és az automatizáció kérdései, az anyagtechnológia, a minőségellenőrzés és diagnosztika problémái állnak. A rendezvény csütörtökön, a plenáris ülésekkel kezdődik, majd két szekcióban folyik tovább: a résztvevők a két nap alatt több, mint hatvan előadást hallgatnak majd meg - angol nyelven.  A szervezők a megvitatásra kerülő szakmai kérdések körét tágan határozták meg, s örömmel fogadtak olyan témákat is, melyek a műszaki kérdéseket egy-egy speciális nézőpontból mutatják be. A Gazdaságtudományi Kar négy oktatója egy jogi és két marketing témájú előadással készül a tanácskozásra. A csapat kizárólag hölgyekből áll: karunk dékánja, Pázmándi Kinga és a Közgazdaságtan és Jog Tanszék egyetemi docense, Pétervári Kinga, valamint Pálinkó Éva főiskolai docens és Magyar Mária egyetemi tanársegéd, a Menedzsment és Üzleti Kommunikáció tanszék munkatársai képviselik majd a GTK-t a konferencián. Az elhangzó előadások a rangos IOP Conference SeriesMaterials Science and Engineering sorozatában kerülnek majd kiadásra.