A Kar TDK Konferenciájának idén már az új egyetemi Campus adott otthont

A Neumann János Egyetem Gazdaságtudományi Karának TDK Konferenciájának idén már az új egyetemi Campus adott helyet. A kar hallgatói 10-10 percben mutatták be kutatási eredményeiket a konferencia bizottságának és az érdeklődőknek.

A rendkívül érdekes és értékes prezentációkat aktív szakmai diskurzus követte, ahol a hallgatók kiválóan bizonyították a témában való jártasságukat. A hallgatóság nem csak kérdésekkel járult hozzá a konferenciához, hanem az eredmények tovább gondolását is segítette. Bedzsula Bálint tanszékvezető-helyettes, a bizottság titkára elmondta, hogy a tudományos diákköri munka az egyetemi tehetséggondozás alapvető formája, mely minősített hungarikum. Az itt elvégzett munka rövid és hosszabb távon is a hallgatók javára válik, számos készséget fejleszt és a részvétel szakmai, tanulmányi előmenetelhez is pluszpontot jelent.

A bizottság a résztvevő hallgatók teljesítményét a beadott dolgozatok és a prezentáció szakmai színvonala alapján értékelte. Dr. Tóth Tamás dékánhelyettes, a bizottság elnöke méltatta a hallgatók befektetett munkáját, és kiemelte, hogy kivétel nélkül tudományos minőséget képviselő előadások születtek a különböző témákban. Végül szoros pontverseny alakult ki, így a tématerületenként megosztott díjak kerültek kiosztásra. A két első díjban részesült dolgozat az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi Szekciójába történő részvétel lehetőségét is megkapta.

A konferencia bizottsága:

- elnök: Dr. Tóth Tamás, egyetemi docens, dékánhelyettes

- tagok: Dr. Pázmándi Kinga, egyetemi docens, dékán,

Dr. Németh Edit, egyetemi adjunktus, dékánhelyettes

- titkár: Bedzsula Bálint, egyetemi tanársegéd

A konferencia díjai:

1. díj: Göblyös Cintia Laura: Nagyvállalati ERP rendszer váltásának támogatása folyamatmenedzsment eszközökkel – konzulens: Dr. Viharos Zsolt

1. díj: Varga Bence: Vállalatértékelés - Egy építőipari vállalat értékének meghatározása – konzulens: Deliné Dr. Pálinkó Éva

2. díj: Bognár Katalin: A webshopok árnyékában, avagy a prekariátus peremén – konzulens: Dr. Kárpáti József

2. díj: Gajdácsi Levente: A Vodafone-UPC akvizíció elemzése és hatásainak vizsgálata a magyar telekommunikációs piacon – konzulens: Deliné Dr. Pálinkó Éva

3. díj: Csupor Nikolett: Humán tőke értéke – Dr. Németh Edit

Gratulálunk minden Előadónak és Konzulensnek!