A GTK TDK Konferenciája idén online térben zajlott

A Neumann János Egyetem Gazdaságtudományi Karán a Tudományos Diákköri Konferenciája (TDK) a felsőoktatást is érintő korlátozások miatt idén online formában került megrendezésre. A kar hallgatói 10-10 percben mutatták be kutatási eredményeiket a konferencia bizottságának és az érdeklődőknek.

Bedzsula Bálint, a bizottság titkára elmondta, hogy a tudományos diákköri munka az egyetemi tehetséggondozás alapvető formája, melyhez a GTK-n immár hagyománnyá vált őszi konferencia kapcsolódik. A hallgatók kutatási eredményeikről érdekes és értékes prezentációkat tartottak, melyeket aktív szakmai diskurzus követtett. A hallgatóság nem csak kérdésekkel járult hozzá a konferenciához, hanem az eredmények tovább gondolását is segítette. Idén a hallgatók számára új kihívást jelentett az online felületen történő prezentáció, de meggyőző profizmusról tettek tanúbizonyságot. Az elvégzett munka, valamint a felkészülés rövid és hosszabb távon is a hallgatók javára válik, számos készséget fejleszt és a részvétel szakmai, tanulmányi előmenetelhez is pluszpontot jelent.

A bizottság az országos konferenciák gyakorlatához hasonlóan a hallgatók teljesítményét a beadott dolgozatok és a prezentációk színvonala alapján értékelte. Dr. Tóth Tamás dékánhelyettes, a bizottság elnöke méltatta a hallgatók befektetett munkáját, és kiemelte, hogy kivétel nélkül tudományos minőséget képviselő előadásokat tartottak a saját témájukban Így minden hallgató díjazásra került, és végül három dolgozat az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi Szekciójában történő bemutatás lehetőségét is megkapta.

A konferencia bizottsága:

- elnök: Dr. Tóth Tamás, egyetemi docens, dékánhelyettes

- tagok: Dr. Pázmándi Kinga, egyetemi docens, dékán,

- titkár: Bedzsula Bálint, egyetemi tanársegéd

A konferencia díjai:

1. díj (OTDK nevezés):

Bán Bernadett: Mozdulatelemzésen alapuló módszerek összevetése egy autóipari példán keresztül – konzulens: Dr. Viharos Zsolt

2. díj (OTDK nevezés):

Bognár Katalin: A világjárvány szerepe a szokásostól eltérő foglalkoztatási megoldások gyorsuló terjedésében – konzulens: Dr. Kárpáti József

Dobozi Tamás: Vállalatértékelés egy felvásárlás esetében – konzulens: Deliné Dr. Pálinkó Éva

3. díj:

Sárga Liliána: Milyen stratégiát kövessünk a lakásépítés, lakásvásárlás finanszírozásánál? – konzulens: Deliné Dr. Pálinkó Éva

Gratulálunk minden Előadónak és Konzulensnek!