NJE GTK ECO alap ösztöndíj

Ki lehet ösztöndíjas?

Az ösztöndíjra az a személy jogosult, aki

• a 2018/2019. tanév I. (őszi) félévében a NJE GTK gazdálkodási és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás és pénzügy és számvitel (kecskeméti székhelyen folytatott) alapképzési szakjai egyikén önköltséges képzési formában hallgatói jogviszonyt létesít (ami egyúttal a NJE-n az első hallgatói jogviszonyuk is); és
  • az ösztöndíj igénylésének félévében felsorolt ösztöndíjra jogosító képzésen folyamatos hallgatói jogviszonya és aktív féléve van, és
  • legalább 400 pont felvételi pontszámmal nyert felvételt.

Mekkora az elnyerhető ösztöndíj összege?

Az elnyerhető ösztöndíj összege 120.000 Ft/félév, ez az önköltség félévi díjának 50%-a. (A PADMA az önköltséges hallgatóknak az ösztöndíjat kifejezetten az önköltségből fakadó, a hallgatót terhelő kötelezettségek csökkentéséhez nyújtja. Erre tekintettel a PADMA az elnyert ösztöndíjat nem közvetlenül hallgatónak fizeti ki, hanem közvetlenül az NJE-nek utalja át a hallgató NJE GTK-n folyó képzése önköltségének teljesítésére.)

Milyen feltételeknek kell megfelelni?

Az első aktív tanulmányi félévre az ösztöndíjra jogosító képzésen önköltséges képzési formában hallgatói jogviszonyt létesített, és aktív tanulmányi féléve van, valamint legalább 400 pont felvételi pontszámmal.

A második aktív tanulmányi félévre az első tanulmányi félévben a képzés mintatanterve szerint előírt kreditmennyiséget legfeljebb 5 kredit (vagy 5 kreditnél magasabb kreditértékű tantárgy nem teljesítése esetén legfeljebb e tantárgy) elmaradással teljesítette.

A harmadik aktív tanulmányi félévtől a pályázati félévet megelőző mintatanterv szerinti félév végéig kötelező és kötelezően választott tantárgyakat együttesen legfeljebb 10 kredit elmaradással teljesítette, és a pályázati félévet megelőző mintatanterv szerinti félév végéig kötelező és kötelezően választott, valamint legfeljebb a mintatanterv szerinti kreditértékű szabadon választott és teljesített tantárgyak kreditekkel súlyozott (görgetett) tanulmányi átlaga eléri a legalább 3,00-át, és igazoltan részt vett valamilyen kari közösségépítő tevékenységben.

Az ötödik aktív tanulmányi félévtől a pályázati félévet megelőző mintatanterv szerinti félév végéig angol vagy német nyelvből legalább középfokú államilag elismert B2 típusú (vagy ennek megfelelőként akkreditált) nyelvvizsgát szerzett (vagy ennek megfelelő érettségi eredménye van).

Ha kérdésed van írj nekünk: eco@gtk.uni-neumann.hu