Közgazdaságtan és Üzleti Jog Tanszék

A Közgazdaságtan és Üzleti Jog Tanszék munkatársai nevében köszöntjük honlapunkon!

A tanszéken lévő kollégák túlnyomó része évek/évtizedek óta dolgozik együtt. Ennek köszönhetően olyan rendszert tudtunk kialakítani, amely lehetővé teszi az oktatási és az egyéb egyetemi feladatok egyenletesen magas színvonalú ellátását, miközben a fókuszban mindig a hallgató áll.

Természetesen büszkék vagyunk rá, hogy döntő többségük tudományos fokozattal rendelkezik; hogy jelentős tudományos tevékenységet folytatunk; és publikációink rangos hazai és nemzetközi folyóiratokban jelennek meg. De még büszkébbek vagyunk arra, hogy legyen bár szó közgazdaságtani vagy jogi tárgyról, mindig olyan képzést nyújtunk hallgatóink számára, amely a legkorszerűbb ismereteken alapul, és miközben világosan megfogalmazott, teljesíthető követelményrendszere van, aközben hosszú távon is hasznos ismeretekkel szolgál.

Arisztotelész annak idején azt mondta, hogy „a tanulás gyökerei keserűek, ám a gyümölcse édes”. De az akkor volt, és ma már az oktatásnak is egyszerre kell hasznosnak és élvezhetőnek lennie.

Ezért vagyunk itt.

dr. Galántai Zoltán PhD.